1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
hoa [83]
3 years ago
12

Help me with this. i am not smart ..

Mathematics
2 answers:
Yuki888 [10]3 years ago
7 0

Answer:

16. 1.7

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

marta [7]3 years ago
3 0
I’m not that smart... but let me use first as example.. 240 divided by 4
You might be interested in
How many sides does a dodecahedron have?
777dan777 [17]

Answer:

twelve faces

Step-by-step explanation:

12 sides

6 0
3 years ago
What is the product (<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%287%5Csqrt%7B8%7D%20%2B3%5Csqrt%7B12%7D%20%29%287%5Csqrt%7B8%7D%20-3%5Cs
tangare [24]
The product should be 284.
4 0
2 years ago
What is the value of x
Dmitriy789 [7]

x=10 because you add the variables to get 5x and you do 46-6 to get 40. Then you subtract 40 from 90 to get 50 and divide by 5 to get 10 as ur answer.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify -20b^8 + 2b^8
masya89 [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS, will give free 3 brainliests if right! write the unitrate in a sentence pls
OlgaM077 [116]
She gets 100 miles out of 2 gallons of gas so that means she gets 50 miles per gallon of gas in her hybrid car the unit rate represents Miles per gallon of her car
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve the inequality and show your solution on a number line: −4x≥−1
    9·2 answers
  • 1/10 of ______ is 10 times as much as 8
    14·1 answer
  • You have $2.50. Each sugar-free gumball in a gumball machine costs $0.25. Write and solve and inequality that represents the num
    10·2 answers
  • Using paper folding to construct a line perpendicular to a given line through a point
    7·1 answer
  • What is the surface area of the square pyramid? ​
    15·1 answer
  • Solve for x<br> 4x = 51<br><br> 1. x = 204<br> 2. x = 47<br> 3. x = 12.75
    15·1 answer
  • Consider the following polynomial:
    7·1 answer
  • 2)<br>1.) 3x+3y 6<br>2x+2y=4​
    6·2 answers
  • 10 POINTS HELP ASAP!!!
    5·1 answer
  • Which equation represents the line through (4, 5) and (0, 3)?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!