PLEASE HELP ASAP WORTH A LOT OF MY GRADE
1 answer:
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Im almost positive its d because for triangles you multiply by radical two for when its 45 degrees then the side for the one part of the triangle would be 26 radical 2 multiplied by 39 to get 1397.243 then you double that to get d
You might be interested in
Answer:
To me it looks like B
Step-by-step explanation:
RIP King Von
Slope formula : y2 - y1 / x2 - x1 ( 34 , 12 ) and ( 32 , 48 ) 48 - 12 / 32 - 34 36 / - 2 slope = - 18
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Compare</u>
→ 0.96
0.96 ____ 96
0.96 <u> < </u> 96
Answer: <
<u>If you meant</u> 24/25 ____ 0.96
→ 0.96
0.96 ____ 0.96
0.96 <u> = </u> 0.96
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent) B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above) So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
The system x = 4 and y = -x - 1 has one solution
Step-by-step explanation:
x = 4 and y = -x - 1 intersects only once on the graph