Answer:
I think the answer is 42.
240-27x = x-96
240 - 28x = -96
28x = 336
x = 12
I think its 6.3........
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39