Camillo needs 2,400 oz of jelly for the food challenge. If 48 oz of jelly cost $3.84, how much will Camillo spend on jelly? Expl ain how you can find your answer.
2 answers:
Answer:
$192
Step-by-step explanation:
2400 / 48 = 50
50 * $3.84 = $192
Answer:
First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.
Step-by-step explanation:
Hope this helps!
You might be interested in
Sqrt(80) = Sqrt(16) x sqrt(5)
= 4 x sqrt(5)
11 and 12 7 and 512 12 and 10 0 and 78 left side numerator right side denominator
He has done 70 push ups because by the 15th he has done 35 push ups add 15 more days and u get 70 .
Answer:
5/4
hope it helps u
Rotate the shape about its central axis by making it stationary.