1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
umka2103 [35]
3 years ago
13

Camillo needs 2,400 oz of jelly for the food challenge. If 48 oz of jelly cost $3.84, how much will Camillo spend on jelly? Expl

ain how you can find your answer.
Mathematics
2 answers:
luda_lava [24]3 years ago
5 0

Answer:

  $192

Step-by-step explanation:

 2400 / 48 = 50

 50 * $3.84 = $192

irakobra [83]3 years ago
3 0

Answer:

First, find the unit price of the jelly. The unit cost of jelly is $0.08 per ounce. Next, find the total price of 2,400 oz by multiplying the unit price by the quantity. The total price is $192.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

You might be interested in
The<br> square<br> root of<br> 80
pochemuha
Sqrt(80) = Sqrt(16) x sqrt(5)
= 4 x sqrt(5)

6 0
3 years ago
Name the numerator and the denominator in each fraction 11/12 7/512 12/10 0/78
tatiyna
11 and 12
7 and 512
12 and 10 
0 and 78

left side numerator
right side denominator
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
John does 5 pushups on the first day of a 30-day month, and then increases the number of pushups by 2 pushups a day. how many pu
xxMikexx [17]
He has done 70 push ups because by the 15th he has done 35 push ups add 15 more days and u get 70 .
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME!!! 10 points!
Brut [27]

Answer:

5/4

hope it helps u

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What's the easiest way to rotate a shape into it self
Hitman42 [59]

Rotate the shape about its central axis by making it stationary.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Identify all the numbered angles that are congruent to the given angle.<br> Justify your answers.
    15·1 answer
  • If each quadrilateral below is a rectangle find the missing measure in #5
    14·1 answer
  • Five members of the soccer team ordered orange juice. Ten members ordered apple juice. Juice was packaged in 250 mL cartons. Exp
    5·1 answer
  • What is the equation for the linear model in the scatter plot obtained by choosing the two points closest to the line?
    10·2 answers
  • In which situation would you most likely factor out -1 from a trinomial?
    14·2 answers
  • Jason went to a carnival where he could go on all rides for a flat free of $30 but he had to pay $2 for each arcade game he play
    10·1 answer
  • Solve for x.<br> 2x + 4<br> 4x - 88<br> x = [?]
    8·1 answer
  • Select the correct answer.
    10·1 answer
  • Liz walks 1/2 mile in 20 minutes on Monday and 3 3/4 in 150 minutes on Sunday is this proportional or non -proportional
    14·2 answers
  • SOMEBODY HELP ME ASAP PLSSSS ​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!