Answer
6th of the power of 1 would be 5th power
Step-by-step explanation:
I think the answer is 3 :))
Answer:
A is the cheapest deal.
Step-by-step explanation:
find unit rate; cost / quantity
20.20 / 10 = $2.02 per gallon
26.04 / 12 = $2.17 per gallon
28.24 / 24 = $2.01 per gallon
30.45 / 25 = $2.03 per gallon
Answer: d=-3
-7d+8<29
-8 -8
-7d<21
-7d/-7<21/-7
d<-3