1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gemiola [76]
3 years ago
10

DOES ANYONE KNOW THIS?

Mathematics
1 answer:
marishachu [46]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

This function actually has two solutions in the given interval, at {5, 7}; at both of these x-values, the function value is 1.

You might be interested in
Nick (austin?) spends $12 to buy 16 oranges how much dose Nick (austin?) spend per orange
crimeas [40]

Answer:

C. $1.33

Step-by-step explanation:

16 ÷ $12 = $1.33

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Assuming that A and B represent any two​ sets, identify the statement as either always true or not always true.
Fudgin [204]

Step-by-step explanation:

True...it was Answer but not in always

8 0
2 years ago
Need help plz Compare using <, >, or =.
jek_recluse [69]
Meanings of inequalities :

< less than
> more than
= equal

convert both fractions to their common denominators , which is 40.

7/2/5 = 7/16/40
7/3/8 = 7/15/40

as you can see, 7/2/5 is bigger. thus the answer is > .
3 0
2 years ago
Equivalent fractions to 28/32
Scrat [10]
7/8 there you go the right answer xD
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 
aleksandr82 [10.1K]

Answer:

A. 7- i

B. -20 -10i

C. 50

D. -1 +2i

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • In a group of students, 30 played chess, 19 played volleyball, 25 played
    6·1 answer
  • Suppose you toss a coin 100 times and get 71 heads and 29 tails. Based on these​ results, what is the probability that the next
    9·1 answer
  • Marco paid $22.62 for 7.8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon of gas
    7·2 answers
  • Hank and Debra each one two milking cows. One day, they Milked their cows and compared the amount of milk the cows produced in t
    6·1 answer
  • my teacher would like you to solve this using fraction ex:(345/x=727/2355) (just a heads up!!) please help :)​
    7·1 answer
  • Prove the sum of two rational numbers is rational where a,b,c and,d are integers and b and d cannot be zero
    12·1 answer
  • Find the y-intercept of a line parallel to 8x – 2y = 12 and passes through the point (5, 3).
    12·1 answer
  • Jorge 5 miles every 6 hours find slope and unit rate
    10·1 answer
  • Convert each measure to pints and to gallons <br> A) 32 fl oz <br> B) 24 c
    6·1 answer
  • 50 BRAINLY POINTS 3. A savings account is started with an initial deposit of $2400. The account earns 6% interest compounded ann
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!