1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fomenos
3 years ago
6

A common denominator between 2/3 and 4/5 is

Mathematics
1 answer:
melisa1 [442]3 years ago
7 0

Answer:

Common denominator is 15

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need 3 multiples of 10 that has 3 as one of the digits
d1i1m1o1n [39]
3 multiples of 10 that have 3 in them are 30, 300, and 3000
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A phone company charges $0.45 for the first minute and $0.35 for each additional minute for a long distance call. Which numerica
Vinvika [58]

0.45+19(0.35)

Total cost $7.10 (0.45+6.65)

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help as quick as possible 8th grade math!!!!!
Maksim231197 [3]

Answer:

1) y= 3x + 7

2) y= 3/4x + 10

3) y= -5x - 2

4) y= 12x - 6

5) y= 1/2 + 9

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
These ordered pairs represent a function:(0,2), (1,-1), (2,-4), (3,-7). Write a function rule (equation) to represent this funct
inna [77]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

I included the steps in the picture I attached. lmk if you need me to explain more

6 0
3 years ago
3/7 r + 5/8 s when r = 14 and s = 8
Lady bird [3.3K]
The answer to your question is 11
5 0
3 years ago
Other questions:
  • I 3) At 10:30 am, a submarine was 43 feet below the ocean surface. By 10:45 am, it was 271 feet below the surface. How much did
    9·1 answer
  • Express 12113 in base 10​
    5·1 answer
  • The sum of 2 even numbers is 234 . Write and equation and solve for the numbers
    14·2 answers
  • Katie made two pies for bake sale. One was cut into three equal slices
    10·1 answer
  • If there are 52 calories in one chicken nugget and 39 calories in one waffle fry, write an expression to represent the total num
    5·2 answers
  • Hello my lil bro needs help again anyway pls help him out on this
    6·1 answer
  • A 5-yard roll of brown paper costs $0.55. What is the unit price?
    14·1 answer
  • PLZ
    7·1 answer
  • Really would appreciate some help thank u x
    7·1 answer
  • How large a sample should be selected to provide a 95% confidence interval with a margin of error of 6? Assume that the populati
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!