The first is going to be, D. & the second question is, C.
1. 4 times 6
2. 8 divided by 2
3. 4 squared 2
Answer:
A
Step-by-step explanation:
cause im smart
Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Answer:
easy
Step-by-step explanation:
subtract 3x both side