1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lunna [17]
2 years ago
14

Alexa wants to purchase some new supplies for making jewelry

Mathematics
1 answer:
Yuliya22 [10]2 years ago
6 0

Answer:

B A A

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the area under the standard normal curve between z=0.45 and z=1.13
Law Incorporation [45]

Step-by-step explanation:

the answer is in the above image

8 0
3 years ago
Jane paid $35 for her meal. If the cost of the meal was $30, what was the tax rate.
uranmaximum [27]

Answer:

15% tax

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
What is the unit rate of 5/7 : 4/7?
allochka39001 [22]

9514 1404 393

Answer:

  a = 5/4

Step-by-step explanation:

To make the second number in this ratio be 1, you need to multiply the whole ratio by 7/4:

  (7/4)(5/7) : (7/4)(4/7) = 5/4 : 1 = a : 1

  a = 5/4

6 0
2 years ago
The formula y equals 15 left parenthesis 1.26 right parenthesis to the power of x gives the number of cellular phone users y (in
Alexus [3.1K]

Answer:

2.3 billion

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
2. What is the distance between the points M(-8,11) and N(3,7)?
ivolga24 [154]

Answer:

I'm not sure I feel like it's A

Step-by-step explanation:

-8 is 11 units away from 3 but I do not know where the 7 came from for answer A.

If I were you I would not trust my answer

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Are any of the places shown in the table closer than 1/2 mile to school
    10·1 answer
  • A=1/2*3.14*w^2+2lw<br><br> Solve for l
    7·1 answer
  • What is the change in elevation from 134 feet below sea level to 29 feet above sea level?
    15·1 answer
  • Need help worth 34 points!
    15·2 answers
  • Can you help me please
    14·1 answer
  • Four friends go out to dinner and decide to split the bill Evenly. Each friend orders a soda for $2.00 an entree for $12.99 and
    12·2 answers
  • What does Pi =<br><br><br> Vxbbbbnnnnnnnnnnnbvvvcccccccccvggvvvvffffff
    13·2 answers
  • Elena and her sister are sharing the cost of a digital camera. The camera costs $88.50. If Elena saved $50 to buy the camera, ho
    6·1 answer
  • Nita runs 6 miles in 54 minutes. what is the rate in minutes per mile
    7·2 answers
  • Three times the sum of seven and a number:
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!