1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lana [24]
2 years ago
13

Which property is best used prove a quadrilateral is a rectangle?

Mathematics
1 answer:
vampirchik [111]2 years ago
3 0

Answer:

b

Step-by-step explanation:

You might be interested in
2. Write the following in order from least<br> to greatest:<br><br> 0.7, 0.84, 4/5, 82%, 71/100
lutik1710 [3]

Answer:

0.7, 71/100, 4/5, 82%, 0.84

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP PLZ There are 14 parking spaces in each row of a parking lot and there are 15 rows in the lot. How many parking spaces are
aniked [119]
There are 14x15 parking spaces=210
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I will get 10% off if and only if i spent at least $75.
sveta [45]

Answer:

great for you my guy

Step-by-step explanation:

im pretty sure you have the answer now but thanks for the points

3 0
3 years ago
A- 30°<br> B- 17°<br> C- 73°<br> D- 100°
Verizon [17]

Answer:

B-17

Step-by-step explanation:

a right angle is 90° so if part of the angle is 73 we subtract 90-73 which equals 17

5 0
3 years ago
Which expression is equivalent to 45x − 15x
AlladinOne [14]

Answer:

30x

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Maria’s phone bills were 95 67 43 and 115 what is the mean or average of her phone bill
    9·2 answers
  • The length of a rectangular room is 6 feet longer than twice the width. If the room perimeter is 168 feet, what are the room's d
    5·2 answers
  • During a thunderstorm 600 millimeters of rain fell in 30 minuets.what is the millimeters per hour
    14·1 answer
  • The mode, the range and the mean of the following set of data are, respectively
    9·1 answer
  • 17 caps cost 43.86. if all caps cost the same,how much does each cap cost
    7·2 answers
  • PLEASE HELP ME! It’s easy I just don’t remember.
    13·1 answer
  • What is the vertex of the graph of the following equation? y = x^2 + 2x-3
    10·1 answer
  • Amy had $28 dollar’s to spend on school supplies. After buying 7 pens, she had $20.30 left. How much did each pen cost including
    15·2 answers
  • Who can answer this?
    15·2 answers
  • Jon teaches a fourth grade class at an elementary school where class sizes are always at least 20 students and at most 28. One d
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!