Tony earns $45 for walking 5 dogs. how much would he earn for each dog
1 answer:
Answer:
9 dollars per dog
Step-by-step explanation:
45/5=9
you divide to find the unit rate per 1 dog walked.
You might be interested in
Fortnite 67Step-by-step explanation:
Answer:
6
Step-by-step explanation:
Your equation would be:
<span>y=5^x.</span>
Answer:
AMEN
Step-by-step explanation:
.