1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yulyashka [42]
3 years ago
7

Please help me!! Thanks!

Mathematics
1 answer:
nikdorinn [45]3 years ago
5 0

Answer: $30 and 1 cent more

$60.50 - $30.50 = $30

0.12 - 0.11 = 0.01

I hope this helps.

You might be interested in
Plot connect the points to make picture. Please
mixas84 [53]

Answer:

that is what it would look like

Hope it helps!❤❤

5 0
3 years ago
− 50 67 ​ +1.5−100%
Alex73 [517]

Answer:

<em>Hello, I think the answer is -0.84 Hope That Helps!</em>

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Give the unit rate for the better deal.<br><br> $156<br> 4 g<br> or <br> $280<br> 7 g
Alexus [3.1K]

Answer:

$156 for 4 g

I did not rally understand how you worded your question so sorry if I got it wrong! <3

Step-by-step explanation:

$156 for 4 g =

$156 / 4 = $39 dollars for 1 g

$280 for 7 g =

$280/7 = $40 dollars for 1 g

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 81.016 rounded to the nearest tenth
BaLLatris [955]

Answer:

81.0

Step-by-step explanation:

The tenth is the decimal directly to the right of  the period (.) Since the next number to the right is 1, you would round down, which is 0.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How does tap enable transport proteins to move ions across a cell membrane?
Genrish500 [490]
<span>Since charged particles cannot move across the membrane easily due to them being hydrophobic, they require a transport protein that expends energy in the form of ATP. ATP attaches onto the transport protein which changes the shape of the protein allowing ions to flow in, and it leaves a phosphate group turning into ADP.When the molecule has crossed the membrane, the phosphate group is detached from the protein.</span>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Mason is purchasing wooden blocks to build a birdhouse. Each block costs $1.80, and Mason wants to spend less than $36. Which in
    9·1 answer
  • Benito save six dollars out of every $20 he earns he earned $90 one month how much did he save
    5·1 answer
  • 910/14=? please solve.
    10·2 answers
  • Combine. Express your answer in terms of the smaller unit.<br> 3 L - 700 ml = ___ml
    14·2 answers
  • An experiment consists of rolling a six sided die to select a number between 1 and 6 and drawing a card at random from a set of
    8·1 answer
  • I need help answering this question..​
    5·1 answer
  • Which equation matches the graph
    7·1 answer
  • Find the value of x (approximately),
    9·1 answer
  • What number completes the sequence below? enter your answer below
    11·2 answers
  • Help quick pls!!!! And ty!!
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!