1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataly_w [17]
3 years ago
12

Please help fast! I need the answer along with step by steps explaining to I can learn it thanks I’ll give brainlist to who does

it for me I appreciate it!

Mathematics
1 answer:
Nuetrik [128]3 years ago
3 0

Answer:

?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
PLEASE HELP!!!!!!!!!!! I SUCK AT MATH AND I CAN'T FIGURE THIS OUT!
nikdorinn [45]

Answer:

$25.97

Step-by-step explanation:

2.50+8.75+3+10.25 = 24.50    This is the items be bought and now needs to pay 6% tax.

24.50/100*106 = 25.97

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A local pizza shop has a membership program for frequent buyers. The membership costs $5 per month and members get a discounted
Len [333]

Answer: Nazim have to pay $35 for 20 slices of pizza.

Monthly cost for x slices =  5+1.5x

Step-by-step explanation:

Let x = number of slices

As per given,

Total monthly cost for x slices = (membership cost) +(discounted price) ×(x)

i.e. Total monthly cost for x slices = 5+1.5x

If x=20

Then, Nazim have to pay = 5+1.5(20)

= 5+30= $35

i..e Nazim have to pay $35 for 20 slices of pizza.

Monthly cost for x slices =  5+1.5x

5 0
3 years ago
Show how can you find the unit rate without using the models​
liraira [26]

Answer:Put y over x or you can divide both numbers by x

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Create two whole number division problems
AlekseyPX
98 divided by 2 equals 49 55 divided by 5 equals 11
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
What can you conclude from the box-and-whisker plot?​
muminat

Answer:

that it is a cat :')

Step-by-step explanation:

remember, whisker = cat

3 0
3 years ago
Other questions:
  • How many four-digit positive integers are multiples of 3?
    14·1 answer
  • Factor out the coefficient of the variable 1/2a-1/2
    13·1 answer
  • A standard die is rolled 360 times in hopes of rolling a 5 or 6 to the probability of success is p=1/3 find the standard deviati
    15·2 answers
  • The sample space, s, for flipping a a coin three times is shown below. What is the probability of obtaining heads at least once?
    6·1 answer
  • Please help me with this question.
    8·1 answer
  • Pinks vary inversely as yellows cubed. When there are 250 pinks, there're 5 yellows. How many pinks are present when there're 25
    13·1 answer
  • The amount that Susan charges per hour for babysitting is a directly proportional to the number of children she is watching. She
    6·1 answer
  • Help pleaseeee
    15·2 answers
  • HELP!! I have no idea what to do lol i need help!
    7·1 answer
  • Please answer, thank you
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!