1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mila [183]
3 years ago
11

Using a scale of 1 cm to represent 1 unit, made the

Mathematics
1 answer:
Zina [86]3 years ago
3 0
Huadisbjdzbjddhbzhbhbrxybxubxrubdruuburdbbrubrxburxbirxnixr
You might be interested in
John lives on the side of a mountain and the elevation of his residence is 1025 feet above sea level. His brother lives in a dee
aliina [53]
1025ft above Sea Level is John
25ft below Sea Level is his Brother

1025ft + 25ft = 1050ft
Thats the difference in altitude
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Julie is photocopying a letter. The original letter was 8 in wide and 11 in. long. The new copy is 12 in. wide. How long is the
lions [1.4K]
It would be 16.5 inches long.
First you have to divide 11 by 8 (1.375) to get how long would the letter be if it was 1 inch wide. Then multiply 1.375 by 12 which is 16.5.
8 0
3 years ago
What does "a"equal to?
slamgirl [31]
Distribute on the left side
7.4a+22.2=3.2a+43.2
Subtract 3.2a from both sides
4.2a+22.2=43.2
Subtract 22.2 from both sides
4.2a=21
Divide both sides by 4.2
a=5
5 0
3 years ago
1+-2 =? please help mee
Kamila [148]
A positive plus a negative will equal a negative #.
1+-2= -1
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If nicholas spends $8.10 on pixie sticks,then how many pounds did he purchase?
Alex787 [66]

Answer:

how much does 1 pound cost?

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the factorization?
    7·1 answer
  • 1. 7x = -x + 24<br> Solve for the variable
    11·2 answers
  • What is 10 times as much as 130
    6·1 answer
  • Mrs. Kemsley’s family always travels to a relative's
    7·1 answer
  • What is the place of the 9 in the number 5,948,003
    5·2 answers
  • You borrowed $25 from your friend. You paid him back in full after 6 months. He charged $2 for interest. What was the annual sim
    5·2 answers
  • Hannah walked 1 3/4 miles in the morning and 3 2/3 miles in the afternoon. Hannah walked
    11·2 answers
  • What does 3x(5)+(-5) equal
    8·1 answer
  • Landen has his daily video gaming time each day for 7 days. But one day he plays and extra 50 minutes. His total video playing t
    6·1 answer
  • What is the cost of 4 pairs of Nikes if each pair is $365.68 along with 120 peaches that each cost $9.00. After he lost 3 pairs
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!