Answer:
Hello there! In normal form it would be 213/412 but in simplest form there is no fraction.
Step-by-step explanation:
There is no simplest form for this fraction
Hope this helps! :)
Answer: 27 candles.
Step-by-step explanation:
A rectangular prism has a volume calculated by length x width x height.
In this case, the candles have a volume of 220 cm³.
If the company used 5940 cm³ of wax, to find how many candles they made, you just divide them:

You get 27 candles.
The monthly principal and interest payment John will pay monthly is $3,750.04
<h3>What is the amount of principal and interest repayment?</h3><h3 />
Given:
- P = 10,000
- i = 5% / (12 months) = 0.375
- L = 36 months






Approximately,
M = $3,750.04
Therefore, John will be be repaying $3,750.04 monthly including principal and interest
Read more on simple interest:
brainly.com/question/20690803
#SPJ1
Answer:
The cost for 5 songs is $5.35
Step-by-step explanation:
Find the unit rate for 1 song by dividing the total cost for 3 songs by 3
$3.21 ÷ 3 = $1.07
The unit rate is $1.07 per song, so multiply that by 5 to find the total cost for 5 songs
$1.07 * 5 = $5.35