If you're only dealing with integers, then the answer is:
[-8 , -3)
If you're dealing with real numbers, then the answer is:
[-8, -3)∪(-3, -2)
Answer:
N=2
Step-by-step explanation:
N=2
<span>If x = Jamal's age , 2x = Wilma's age , x - 3 = Tim's age.
The sum of the ages is 17.
Jamal's age is 5
Wilma's age is 10
Tim's age is 2
Hope this helps!</span>
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.