1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex787 [66]
3 years ago
6

Jake has h hats. Paul has 3 scarves and n hats. Dillon has 3 times the total number of winter accessories Jake and Paul have. Wr

ite a simplified expression for the number of winter accessories Dillon has.
Mathematics
1 answer:
olga55 [171]3 years ago
7 0

Answer:

(h+3+n)3=D dillion has d amout of winter acsessors

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which expressions is equivalent shown?
Zolol [24]

Answer:

I see no picture

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
What is the formula for midpoint??
Feliz [49]
(-4,4) (3,-2)
formula for finding mid point is
M=(x1+x2/2,y1+y2/2)
m=-4+3/2,4-2/2
m=(-1/2,1)
4 0
3 years ago
A gallon of orange juice costs $5.50 per gallon. What is the cost per cup of orange juice? What is the cost per fluid ounce of o
I am Lyosha [343]

Answer:

27.5

Step-by-step explanation:

5x5.50=27.5

5 0
3 years ago
What is the input of a transformation?
Semmy [17]
Operations are processes that take in a set of input resources which are used to transform something, or are transformed themselves, into outputs of products and services.
6 0
3 years ago
Help plzzz on this
Nady [450]
90 degrees rotation about the origin
7 0
3 years ago
Other questions:
  • When creating a budget, you must track both your budgeted expenses and your expenses.
    5·2 answers
  • Simplify (-2x3)2 · y · y9.<br><br> A) -4x6y8<br><br> B) -4x4y8<br><br> C) 4x6y10<br><br> D) -4x4y10
    8·1 answer
  • Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
    5·1 answer
  • Ricky looked at his checking account balance regularly. The inequality statement compares the magnitude of his two lowest balanc
    12·1 answer
  • Hello! I really need help with this problem!
    14·1 answer
  • Is the quotient negative or positive when a negative number is divided by another negative number?
    13·2 answers
  • The triangles below are not drawn to scale or to proper proportions.
    11·1 answer
  • Solve for x, rounding to the nearest hundredth.<br> 10^3x = 98
    6·1 answer
  • James has $7.60 in nickels and quarters. He has 4 fewer nickels than quarters. How many of each coin does he have? ​
    8·1 answer
  • Triangle \triangle A'B'C'△A
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!