1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lapo4ka [179]
3 years ago
5

I need help there’s more than one answer .

Mathematics
1 answer:
myrzilka [38]3 years ago
5 0

Answer:

a

Step-by-step explanation:

You might be interested in
(GIVING BRAINLIYEST)<br> 7. what is the volume of these 2 objects
babunello [35]

figure #1

smaller part

4x7x2= 56m

larger part

4x3x7= 84m

84+56= 140m³

figure #2

smaller part

2x4x3= 24m

larger part

4x4x12= 192m

192+24= 216in³

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
QUICK I NEED HELP!!!!!!
DerKrebs [107]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Mode is simply the number that is repeated in the data.

4 0
3 years ago
Please help me out :( I would appreciate it so much
Sophie [7]

Answer: B

Step-by-step explanation: Explanatory means to explain, or provide information. Argumentative tries to prove a claim is correct

I hope this helps you! :)

3 0
3 years ago
if your average stride length is 2.6 feet how many strides will it take you to walk to grandparents house
IceJOKER [234]

The distance from your house to your grandparents house is 3.67 miles or 19377.6 ft.

So the total number of strides needed would be:

strides needed = 19377.6 ft / (2.6 ft / stride)

<span>strides needed = 7,452.92 = 7,453 strides</span>

3 0
3 years ago
Solve this equation, <br> -13m=-377
lozanna [386]
-13m = -377
m= -377/-13
m=29
the negatives cancel out. so just do 377/13 which equals 29
5 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the rational exponent?
    6·1 answer
  • Which equation shows the substitution method being used to solve the system of linear equations?
    15·1 answer
  • Samples of size n = 125 are randomly selected from the U.S. census data, and the median children per household is found for each
    11·2 answers
  • Wthat number can be written as 60+3?
    11·2 answers
  • -20 represents the location of a fish 20 feet below sea
    5·1 answer
  • Please help You have no more than $60 to spend. You want a snack that costs $2.00 including tax, and you want to buy a watch, wh
    8·2 answers
  • Benjamin bought a 3-pound bag of flour for $6.95. What is the unit price per ounce of flour? (1 pound = 16 ounces)
    10·1 answer
  • In right triangle ABC, altitude CD is drawn to its hypotenuse. Select all triangles which must be similar to triangle ABC.
    12·2 answers
  • Which of the following shows the solution for the system of linear equations?
    12·1 answer
  • Does anyone know how to do this?? thank you for your help
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!