1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tresset_1 [31]
3 years ago
15

jane passes a signpost saying paris 8km how many miles is she from paris when she passes the signpost

Mathematics
1 answer:
-Dominant- [34]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
On a string of lights for every six screen lights there are four white if there are 30 green lights how many white lights are th
Leya [2.2K]
I'm pretty sue the answer is 5
4 0
3 years ago
true or false? If you wanna took a true “if-then” statement,insertedba not in each clause,and reversed the clauses,the new state
ValentinkaMS [17]
I’m pretty sure it’s gonna be true
4 0
2 years ago
Marqualyn needs help...
Fynjy0 [20]

Answer:

20mins

Step-by-step explanation:

3/4 * 60 = 45 mins

1/4 * 60 = 15mins

15mins + 10mins = 25 mins

45 - 25 = 20mins

6 0
2 years ago
How many balls are in a sack if there are 2 sacks and 4 balls
prohojiy [21]

Answer:

no

Step-by-step explanation:

no

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
An equation is shown below:
Tasya [4]
5(2x-8)+15=-15 -15 in both sides 5(2x-8)=-30 /5 2x-8=-6 +8 2x=2 /2 x=1 I hope it helps
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • ‍♀️I don't know what to do
    6·1 answer
  • A car is traveling at a speed of 75 km/h. Compute the speed of the car in m/s.
    7·1 answer
  • What is the unit rate of 286 miles in 5 in a half hours?
    10·2 answers
  • What tupe of group number is 3/4. A. Real, B. Rational, C. Irrational, D. Integer, E. Whole, F. Counting
    11·2 answers
  • Regarding Linear questions
    12·2 answers
  • 35 students planned to walk in a fund raiser. The ratio of girls to boys is 5 to 2. How many boys are there?
    12·1 answer
  • 4 pencils costs<br>GH¢ 2.oo<br>find the cost<br>of 20 pencils​
    8·1 answer
  • Hello :) how to do question 23 ?
    12·1 answer
  • A carnival game has 160 rubber ducks floating in a pool. The person playing the game takes out one duck and looks at it.
    6·2 answers
  • Carter buys a one-gallon bottle of juice for $23.04. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!