Answer: 0.18 (18 cents) per ounce
Step-by-step explanation:
2.88/16 = 0.18
Answer:
38.5
Step-by-step explanation:
Answer:
A rectangle with a width of 5 inches and a length of 7 inches.
A rectangle with a width of 4 inches and a length of 6 inches
Step-by-step explanation:
$40/12 = unit rate simplify = 10/3
$10/3 per book
18 * 10/3 = $60 for 18 copies