1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sati [7]
3 years ago
8

Please give me the right answer I need help

Mathematics
2 answers:
GrogVix [38]3 years ago
7 0

Answer:

The answer is area of fountain is 147.58 and area of path is 28.26

Step-by-step explanation:

Nimfa-mama [501]3 years ago
4 0
Area of fountain is 147.58 and area of path is 28.26
You might be interested in
How can you write 52+(8+25) to make it easier to add?
Liono4ka [1.6K]

You can't really make it easier to add, but since the (8+25) is in parentheses you should add that first

52 + 33

Then add straight away

52 + (8+25) = 85

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
25x25 in exponential form
Alexxandr [17]
25 to the 2 or 25^2

Explanation:
There are 2 25’s 25x25, so the amount of exponents is the same as the number of repeated numbers
3 0
2 years ago
What is the value of x?<br> Original 9 inches - 6 feet<br> Enlargement 12 inches - x feet
ololo11 [35]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Can anyone solve this for me?
nydimaria [60]

Answer:

multiply, 12 inches per foot

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Can someone please help me with this?
madreJ [45]

Answer:

2.664 * 10^{7}

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please Help and show work. Thank You!
    8·2 answers
  • You are in charge of planning a barbecue. Hamburger costs $2 per pound and chicken costs $3 per pound. You have $30 to spend, th
    11·2 answers
  • Please help! will give brainlist
    6·1 answer
  • A 2-yard piece of ribbon costs $8.46. What is the price per foot?
    7·1 answer
  • Answer the mathmatics question below, and please give me an accurate answer. Thank you!
    12·2 answers
  • A sign language club made $627.50 from selling popcorn at a festival. The popcorn cost the club $95.00. Which expression represe
    12·2 answers
  • Answer as quickly as possible<br>​
    5·1 answer
  • PLS HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST
    8·1 answer
  • 40 facts increased to 56. What is the percent increase?
    14·1 answer
  • Becca's car engine has a capacity of 3.6 quarts and
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!