Answer:
$.30 per ounce
Step-by-step explanation:
Take the price and divide by the number of ounces to get the cost per ounce
4.82/16
$.30125 per ounce
Rounding to the nearest cent
$.30 per ounce
Answer:
A. None
Step-by-step explanation:
They are no horizontal asymptotes. I get helped from another website when comes to graphs and looking for asymptotes. Good luck on your exam!
Answer:
30% chance the reason I say that is because he only has 1 kiwi and for the most part he would choose the Kiwi first don't quote me on that just trying to help
The answer is

To figure this out, convert both numbers to fractions. 1.03 = 1

and (-10.3) = -10

. Now, convert to improper fractions.
1
![\frac{3}{100} = [tex] \frac{103}{100}](https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cfrac%7B3%7D%7B100%7D%20%20%3D%20%5Btex%5D%20%5Cfrac%7B103%7D%7B100%7D%20)
-10

=

Now, divide. Dividing fractions is the same as multiplying by the reciporical. So:
