D. , this is a good way because this way you can easily multiply and then you'll see your answer right in front of you.
** This is an opinionated question so you don't have to listen to my answer but please rate my answer. Thanks!
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
384
Step-by-step explanation:
6 squares of 8x8=
8x8x6=384
Answer:
20x
Step-by-step explanation:
You would multiply 1/4 times 8. Or instead, you could divide 80 by 4. You would get 20 then you would multiply that by x and get 20x. Hope this helps.