Answer:
The answer is "option b"
Step-by-step explanation:
Amount = $26,900
r= 0.0818
%


t= 8 years






Payment 





Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222
Answer:
(0, -1)
Step-by-step explanation:
that is where the line intercepts on the vertical axis
Answer:
its (
3,5) Equation form is: x = 3 , y = 5
Step-by-step explanation:
Answer:
5 nights
Step-by-step explanation:
Solve the inequality:
90x + 90(0.1)x + 12x + 30
600
Add like terms:
102x + 30 + 90(0.1)x
600
Isolate the variables:
102x + 90(0.1)x
570
102x + 9x
570
111x
570
x
5.13
So, the Lincolns can stay for 5 nights without exceeding $600