Answer:
1.20 ÷ 4 = 0.30 per unit
Please mark as brainliest;)
(Original Price $425.4)
$328 × 30% = 98.4
328 + 98.4 = $426.40
Answer:
7.34×10⁰
Unless you're missing something in your question then that'd be it I guess... There isn't really a reason to put 7.34 in scientific notation though, so I'm assuming something isn't loading for me (or the question was changed).
Area= l×w
= 8/9 × 2/3
=16/27
area = 16/27 m²
hope i hel[ped
Here's a PDF file with the solution... Powered by Wolfram Mathematica