6 boxes of blueberry muffins and 8 boxes of corn muffins
Since we know that each box has 18 muffins, we can multiply both 6 and 8 to determine the amount of muffins present
6 • 18 = 108 blueberry muffins
8 • 18 = 144 corn muffins
To determine the price, you multiply each type of muffin by 0.50 as each muffin is worth $0.50
108 • 0.50 = 54
144 • 0.50 = 72
You add these two together to get the price
54 + 72 = $126
If you explain what the estimate is, if I didn’t answer that along the way, I can help answer it for you.
The slope of the line that contains the point (13,-2) and (3,-2) is 0
<em><u>Solution:</u></em>
Given that we have to find the slope of the line
The line contains the point (13,-2) and (3,-2)
<em><u>The slope of line is given as:</u></em>

Where, "m" is the slope of line
Here given points are (13,-2) and (3,-2)

<em><u>Substituting the values in formula, we get,</u></em>

Thus the slope of line is 0
The divided will 65 and 195.
1:3 =260
1x+3x =260
Add 1x and 3x
4x=260
Divide the four on both sides
4x/4=260/4
x=65
Now find the one for 3 by multiplying
1x=65
3x=195
12 laps because Lee ran 3 and that's half of what ray ran so times that by 2 and then times 6 by 2 and that's your answer