1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VladimirAG [237]
2 years ago
8

What’s is the output if the input is 10 ? Help please and thank u

Mathematics
1 answer:
Natalija [7]2 years ago
8 0

Answer:

20

Step-by-step explanation:

locate 10 on the horizontal (x- axis), go vertically up to meet the line at (10, 20)

The corresponding output is the value on the vertical (y- axis )

That is the output is 20

You might be interested in
Find the average rate of change for the function f(x=3+ 25
dezoksy [38]

Answer: 180

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Which is the most convenient placement of an isosceles triangle in the coordinate plane for finding the side lengths?
Usimov [2.4K]

Answer:

The bottom left

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Based on the timeline, which of the following statements is true?​
Morgarella [4.7K]

Answer:

<h2><u>Answer B. </u></h2>

Step-by-step explanation:

If you check each answer, only B works since it is the only one that would place everything correctly on the timeline

5 0
3 years ago
4 cups servers 12 people how many cups server 4 people
zloy xaker [14]
Your answer should be 3/4 a cup
7 0
2 years ago
At Farmer Jones Market, bananas cost $.80 per pound. At Farmer Garcia's
e-lub [12.9K]

divide $4.50 by 5 .......

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Wayne bought blueberries. Do you to 3/8 of the blueberries to make blueberry bread, 1/6 of the blueberries to make pancakes, and
    8·1 answer
  • Some students were asked what kinds of animals they have at home. The results are below:
    8·1 answer
  • A 16-cup bottle of fabric softener costs $16.80. What is the price per pint?
    5·2 answers
  • 5 times the sum of a number and 6
    8·1 answer
  • Use the graph to answer the question. Between which consecutive years was the increase in the price of oil per barrel greatest?
    14·2 answers
  • I REALLY NEED HELP PLEASE!!
    13·1 answer
  • Which two values are equivalent to 0.6?<br> 1.<br> 6<br> 금<br> 6%<br> 35c<br> 60%<br> 100
    5·1 answer
  • Does anymore know? Thennddndn
    9·1 answer
  • Jeremy's dog is on an 11-foot leash that is tied to a pole, as shown in the diagram.
    7·1 answer
  • Which statement describes the end behavior of the function
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!