1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Wewaii [24]
3 years ago
9

A store is having a sale with 10% off everything.

Mathematics
1 answer:
bagirrra123 [75]3 years ago
8 0

Answer:

what equation can you give more through instructions please

You might be interested in
When x is 2, y is 4, p is 0.5, and m is 2. If x varies directly with the product of p and m and inversely with y, which equation
erastova [34]
I think is xpm/y=0.5
7 0
3 years ago
Jesse practices the trumpet for a total of 165 minutes during the first week of school. He practices for 245 minutes during the
JulsSmile [24]
So u can make shur your Awser is resinuble
8 0
4 years ago
You earn $42 for washing 6 cars. How much do you earn for washing 3 cars? Find the unit rate.
antoniya [11.8K]

Answer:

21$

Step-by-step explanation:

42÷6=7

7×3=21

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me!!!!! (25 points)<br> Right answers only!!!!!!
Sunny_sXe [5.5K]
The correct answer would be 8
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Your commission is $60 for
klio [65]
It’s C becuase when you divide the 700$ by 200$, you will get 3.5. So you basically multiply it with 60$ and there you have your answer which is 60*3 + 60*0.5=210
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write a function for the situation. Is the graph continuous or discrete. A movie store sells DVD for 11$ each what is the cost.
    8·2 answers
  • square GYTD has vertices G(-4,3), Y (0,3), T (0,-1) and D (-4, -1) square GYTD is translated 2 units left and 2 units up to prod
    12·1 answer
  • A football coach sits on a sled while two of his players build their strength by dragging the sled across the field with ropes.
    15·1 answer
  • If the length of a netball court is 30.5m what scale has been used on this diagram?
    12·1 answer
  • (BRAINLIEST QUESTION)
    11·1 answer
  • 1.
    5·2 answers
  • Which answer shows 35,067,800 written in scientific notation?
    7·2 answers
  • Answer all three questions please
    14·1 answer
  • You buy 8 rose bushes and 15 daylilies for $193. Your friend buys 3 rose bushes and 15 daylilies for $117. Find the cost of each
    13·1 answer
  • $6300 is borrowed with an annual interest rate of 8%, which is compounded annually. What is the total value of the loan after 21
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!