Answer:
This is the equation
Step-by-step explanation:
Answer:
3.98
Step-by-step:
$15.00 - 3.93 - 1.12 = 9.95 spent on the grapes
9.95/2.5 pounds = 3.98 per pound
Answer:
b
Step-by-step explanation:
i did it yesterday
Answer:
As in the other problem with the same logic: 46 pies divided for 9 people=8 ppl • 5 pies and 1 person • 6 pies
40+6= 46
The correct option is D.
C
6*3=18
6*8= 48 and 3*8=24
24*48= 1152
1152/18=64