Answer:
12.56
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
Given:
Function 'f' with two variables 'x' and 'y'.
To find:
Function rule if the parent function 'f' is rotated by 270° clockwise.
Solution:
A function given with two variables 'x' and 'y',
f(x,y) → (x, y)
If this function is rotated by 270° clockwise, the function rule will become,
f(x, y) → (-y, x)
Therefore, Option A will be the correct option.
Answer:
The 64 ounce jug of milk costs $0.010 more per ounce than the 128 ounce jug of milk/
Step-by-step explanation:
3.20/128=$0.025 per ounce jug of milk
2.24/64=$0.035 per ounce jug of milk
0.035 - 0.025 = .010
Answer:31 dived by 81 is 0.3703
Step-by-step explanation: