1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
solniwko
[45]
3 years ago
5
A retailer returned 2,124 defective items to the manufacturer and received a credit for the retail price of $0.66 or 66
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
gregori
[183]
3 years ago
3
0
Answer:
the answer is 2279.35
Step-by-step explanation:
its on the smartest app
Send
You might be interested in
Plzz help me with this question.
salantis [7]
I think it’s -4, i may be wrong. i plugged in the -1 for x
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help what is 3/2 to the third power?
Drupady [299]
It’s the 9 because it’s 3 times 3
6
0
2 years ago
two girls have 76$ between them. if they first gave the second $7 they would each have the same amount of money. how much did ea
Rainbow [258]
Each girl had a total of $10.85
4
0
3 years ago
On Monday it snowed 9 inches. The next day it snowed 1/2 that amount. How much did it snow on the second day?
riadik2000 [5.3K]
It probably snowed 4.5 inches
3
0
2 years ago
currently, the US interest rate is at 2% annually. how long it will take an investor to make 10% of money from an investment if
Jobisdone [24]
Answer:
5 years
Step-by-step explanation:
3
0
2 years ago
Other questions:
What is 14x65?. Whoever answers with detail will be marked brainliest. Plz don't type random. I will give 29 points to solvers!
13
·
2 answers
What is the awnser [(12−5)⋅12]÷6
5
·
2 answers
Somone help meeeeeeeee
8
·
2 answers
Convert 444 yards to meters. Use 1 yard = 0.9144 meters
10
·
1 answer
Write (8a^-3)^2/3 in a simplest form. <br> a. a^2/4 <br> b. 4a^2<br> c. 1/4a^2 <br> d. none of these
7
·
1 answer
Como dividir 2 entre 72
13
·
1 answer
You got paid $14.46 for 2 pounds of gummy bears. What is the unit rate?
7
·
2 answers
.
12
·
1 answer
What is the value of z? (multiple choice)
9
·
1 answer
In her math class, Elena has been learning about how to use the identity property of multiplication with fractions. She is still
7
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!