1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
solniwko [45]
3 years ago
5

A retailer returned 2,124 defective items to the manufacturer and received a credit for the retail price of $0.66 or 66

Mathematics
1 answer:
gregori [183]3 years ago
3 0

Answer:

the answer is 2279.35

Step-by-step explanation:

its on the smartest app

You might be interested in
Plzz help me with this question.
salantis [7]
I think it’s -4, i may be wrong. i plugged in the -1 for x
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help what is 3/2 to the third power?
Drupady [299]
It’s the 9 because it’s 3 times 3
6 0
2 years ago
two girls have 76$ between them. if they first gave the second $7 they would each have the same amount of money. how much did ea
Rainbow [258]
Each girl had a total of $10.85
4 0
3 years ago
On Monday it snowed 9 inches. The next day it snowed 1/2 that amount. How much did it snow on the second day?
riadik2000 [5.3K]
It probably snowed 4.5 inches
3 0
2 years ago
currently, the US interest rate is at 2% annually. how long it will take an investor to make 10% of money from an investment if
Jobisdone [24]

Answer:

5 years

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 14x65?. Whoever answers with detail will be marked brainliest. Plz don't type random. I will give 29 points to solvers!
    13·2 answers
  • What is the awnser [(12−5)⋅12]÷6
    5·2 answers
  • Somone help meeeeeeeee
    8·2 answers
  • Convert 444 yards to meters. Use 1 yard = 0.9144 meters
    10·1 answer
  • Write (8a^-3)^2/3 in a simplest form. <br> a. a^2/4 <br> b. 4a^2<br> c. 1/4a^2 <br> d. none of these
    7·1 answer
  • Como dividir 2 entre 72​
    13·1 answer
  • You got paid $14.46 for 2 pounds of gummy bears. What is the unit rate?
    7·2 answers
  • .
    12·1 answer
  • What is the value of z? (multiple choice)
    9·1 answer
  • In her math class, Elena has been learning about how to use the identity property of multiplication with fractions. She is still
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!