Answer:
no
Step-by-step explanation:
because pa puts in more money making his rate higher
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!
Adjacent so that means 1 wall will be shared
each square has 4 sides,
but they share a side so 4+4-1=7 sides total
200 divided by 7 sides=200/7 ft per side
the area of a square is side^2
side=200/7
so area=(200/7)^2=40000/49
that's for 1 square
times 2
80000/49 square feet
about 1632.6530612244897959183673469388 square feet
rounded is 1633 square feet
Answer:
Addition Property of Equality
Step-by-step explanation: