1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
borishaifa [10]
3 years ago
14

How do u solve x+8-x=2

Mathematics
1 answer:
Lelu [443]3 years ago
4 0

1) soln,

or,x+8-x=2

or,x-x=2-8

•°•-6 Ans#

You might be interested in
What us 708,569 rounded to the ten thousands
leonid [27]
Hey! The Answer Is 08000. Hoped i Helped!Please Put Brianlest answerPlzzzzzzzz
3 0
3 years ago
HELP ME WITH THIS IT IS REALLY HARD
SSSSS [86.1K]

Answer:

-2 1/8

<h2><em><u>Could I please have BRAINLIEST?</u></em></h2>

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
5(3m+2) explanation and answer
Alexus [3.1K]
5(3m+2)=15m+10
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain and show your work, please.
ArbitrLikvidat [17]
It is given that aiden has purchased a 2 lb package, a 3 lb package, and a 4 lb package
The first step is to add these packages together
2+3+4 is 9
each turkey burger needs 1/3 lb of turkey, which also means that every pound of turkey aiden has can make 3 turkey burgers

Aiden has 9 pounds of turkey, so he can make 27 turkey burgers (3*9)

Hope this helped! If you still need help I can answer in comments
5 0
3 years ago
please help! i need to find the missing sides of these triangles. will give brainliest if solvers correctly :))
asambeis [7]

Answer:

3.72769

Step-by-step explanation:

Use tangent - tan74 = 13/x

Solving for x gives you 3.72769

I'm not sure how many decimal places you need, so there are most of them

Hopefully this helps- let me know if you have any questions

3 0
3 years ago
Other questions:
  • The number 3 goes on forever with no repeating pattern; therefore, it is rational true or false
    14·1 answer
  • Dylan is creating a rectangular garden in his back yard. The length of the garden is 16 feet. The perimeter of the garden must b
    9·1 answer
  • What are two decimals that can be rounded to 1.5
    10·1 answer
  • Can someone answer this question please answer it correctly please answer it correctly
    13·2 answers
  • A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
    11·2 answers
  • Please help me! I will give brainly!
    8·2 answers
  • Jade and Henry work for a company that sells buckets of popcorn. The company wants to have a special offer.
    15·1 answer
  • If a chicken farm has produced 2,386 eggs, select any expression that will estimate how many dozens can be packaged.
    5·2 answers
  • 8<br> If u =<br> 11i + 7j, v= -7i+ 11j find the dot product of u and v?
    13·1 answer
  • Which of the following is not a subset of {1, 2, 3}?<br><br> {0}<br> {1, 2, 3}<br> Ø
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!