1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tatiyna
2 years ago
11

Please find answer. ​

Mathematics
2 answers:
TiliK225 [7]2 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

you need to use the midpoint formula which is

(x1 + x2 / 2 ; y1 + y2/2)

drek231 [11]2 years ago
3 0

Answer:

(1,-2) for the last time

Step-by-step explanation:

Substitute the values and cancel the common factor in the equation

You might be interested in
Hello is it anyone up here that can help me with my question please
jok3333 [9.3K]
Simple interest is basically the cost of borrowing money over a period of time.  So if you have borrowed $110.00 at 5% for two years, you will multiply the 5% by the two years (presuming that it is 5% annual percentage rate (APR).  So, You will multiply the 110 by 10% (or .1) to get $11 dollars of simple interest.
7 0
3 years ago
System II
dalvyx [7]

Answer:

<h2>hope it helps you see the attachment for further information </h2>

8 0
3 years ago
12-1(23.28)34.67+123=? çözümü
xxMikexx [17]
Welcome
--------------

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the exact length of the third side.
pychu [463]

Answer:

24x^{2} +7x^{2} =

step-by-step explanation:

You have to solve this to get your answer. This is a case where you have to use the pythagorean theorem.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Bianca wrote the steps for her solution to the equation 2.3 + 8(1.3x – 4.75) = 629.9. She left out the description for the last
Virty [35]

I believe dividing is always the last step.


5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Choice leads for developing new business opportunities are randomly assigned to 50 employees who make up the sales team. Half of
    9·1 answer
  • The difference of 4x and 3 is -6
    13·1 answer
  • Find the value of x.
    15·1 answer
  • a garden table and bench cost 652 combined. the garden table costs 98 less. what is the cost of the bench
    9·1 answer
  • Can someone please answer ASAP? 20 points!
    13·1 answer
  • Help me plssssssSssssssd
    7·2 answers
  • At a basketball​ game, a team made 54 successful shots. They were a combination of​ 1- and​ 2-point shots. The team scored 93 po
    9·1 answer
  • Petra invests $10,800. After 4 years she has earned $3240 in interest.
    12·1 answer
  • What amount of a 40% acid solution must be mixed with 200 mL 10% solution to produce a 20% solution?
    8·1 answer
  • A store sells 12 cans of nuts for $21. What is the unit price?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!