Answer:
the length of the pole is 9.90 feet.
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
I believe that the answer is 90x+27