1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yakvenalex [24]
3 years ago
12

Pls help I don’t know this

Mathematics
1 answer:
Romashka [77]3 years ago
3 0

Answer:

1 inche

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the value of z in the figure shown? 45.6 1148​
kupik [55]

Answer:

45

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Which of the following is an improper integral:
Alla [95]

Answer:

∫₀² ln(x²) dx

Step-by-step explanation:

An integral is an improper integral if one or both endpoints is infinity, if the function is undefined at one or both endpoints, or if the function is discontinuous between the endpoints.

ln(x²) is undefined at x = 0.

6 0
3 years ago
Find the value of x (circles)
Marrrta [24]

Answer:

x = 55

Step-by-step explanation:

opposite angles are supplementary

125+x = 180

Subtract 125 from each side

125+x-125 = 180-125

x = 55

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you deposit P dollars in a savings account and earn compound interest of r% the value of your deposit after t years in the ac
bagirrra123 [75]
You practically answered this one yourself by giving some of the equation we need already filled in. It would look like this: A(t)=500(1.04)^7.  Start by taking 1.04 to the power of 7 to get A(t)=500(1.3159).  Finish by multiplying to get
A(t)=$657.97
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
If 300 words or typed in 6 minutes how many words will be typed in 17 minutes
Ierofanga [76]

Answer:

850 words can be typed in 17 minutes

Step-by-step explanation:

Divide 300 by 6 and multiply it by 17 and that is your answer, 850.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How to do quadriatic equations
    11·1 answer
  • What value should go in the empty boxes to complete the calculation for finding the product of 0.61 × 0.45? Both numbers are the
    7·2 answers
  • I didn’t get how to do it
    12·1 answer
  • Select the correct answer.
    7·1 answer
  • Show work , I’ll vote you brainliest if it is correct . Thank you
    5·1 answer
  • Will mark BRAINLIEST
    10·2 answers
  • A package of 6 pairs of insulated socks cost $85.20 what is the unit price of thepairs of socks
    9·1 answer
  • Need some help for this retake
    10·2 answers
  • Help me PLEASE! it’s due soon (links = report )
    11·1 answer
  • Answer this. pleaaaaseeee
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!