1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
saveliy_v [14]
2 years ago
11

A package of 5 pairs of insulated socks costs ​$26.45. What is the unit price of the pairs of socks​?

Mathematics
1 answer:
tigry1 [53]2 years ago
3 0

Answer:

$5.29 per pair of socks

Step-by-step explanation:

26.45/5=5.29

You might be interested in
PLEASE ANSWER
mestny [16]
-4 - 1/3=-4.33333333333<span>

-4 - -1=-3

1/3 - 2=</span>-1.66666666667<span>

1/3 - 3 1/2=</span>-3.16666666667<span>

2 - 3 1/2=</span>-1.5<span>

-1 - 3 1/2=</span><span>-4.5</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of mining gold for a mining company is $920 per gram.How much will it cost the company to mine 0.2 kilograms?
Aneli [31]

Answer:

$184

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Help me out please guys
kolbaska11 [484]

Answer:

The answer is D,  g(x)=-2^x

Step-by-step explanation:

By graphing each one in a graphing tool like Desmos, you can determine which one it is.

If your looking for an actual explanation on how it is found, I can't really help you on that one.

4 0
2 years ago
Find the measure angle of RWT​
professor190 [17]

Angle RWT = 113°

Step-by-step explanation:

the proof is in attachment.

<em>i</em><em> </em><em>hope</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>helped</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>

4 0
2 years ago
Your uncle is offering to
k0ka [10]

Answer:

tgerggeergegrergeger

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the area of the figure. Round to the nearest tenth if necessary.
    7·1 answer
  • The measure of the supplement of an angle is 36 less than the measure of the angle. Find the measures of the angles.
    15·1 answer
  • Please select the best answer from the choices provided<br><br> T<br> F
    10·2 answers
  • What is the next in the sequence 10 12 22 34 56 90
    7·1 answer
  • Due in 10 minutes please help !! ASAP Erin buys 2 packs of potatoes costing £2 each, 3 packs of carrots for £3 per pack, and 3 t
    10·1 answer
  • Dr. Hemandez just started an experiment. He will collect data for 8 days. How many hours is this?
    13·2 answers
  • Pls help
    5·1 answer
  • Help. I'lll try to give brainliest if two people answer
    9·1 answer
  • Help pleasee giving brainliest!!
    11·1 answer
  • HELP PLEASE I NEED HELP
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!