1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anyanavicka [17]
2 years ago
12

(X-10, y+6)

Mathematics
1 answer:
Mama L [17]2 years ago
5 0

Answer:

-3

Step-by-step explanation:

step one

step two

step 3

step bro

step person

step afganstan country

step on a bird

step

You might be interested in
I don’t get number 6
IgorLugansk [536]
I think you just do 5x40 and you get 200
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Henry's dinner bill is $132 the sales tax of 10% he lives at it of 15% how much will I pay in tax how much does it pay in tip wh
Marrrta [24]

Answer:

$165

Step-by-step explanation:

Dinner bill = $132

Sales tax = 10% of dinner bill

Tip left = 15% of dinner bill

Amount of sales tax :

10% of $132

0.1 * $132 = $13.2

Amount of tip left :

15% * $132

0.15 * $132 = $19.8

Total bill :

Dinner cost + sales tax + tip

$132 + $13.2 + $19.8

= $165

3 0
2 years ago
If the probability that it will rain tomorrow is 1/5, what is the probability that it will not rain tomorrow? A 4/5 B 3/5 C 2/5
kipiarov [429]
A. 4/5

P(A)’ = 1 - P(A)

1 - 1/5 = 4/5
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the number name for 3.252
babunello [35]
What do you mean, are you thinking of pie?
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
If two lines are perpendicular , what do we know about their slopes ?
vovangra [49]

Answer:

If two lines are perpendicular and neither one is vertical, then one of the lines has a positive slope, and the other has a negative slope. Hope this helps.

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Four pounds of apples cost $1.56. What is the unit cost?
    8·1 answer
  • A​ single, six-sided die is rolled. Find the probability of rolling an even number or a number less than 3.
    15·1 answer
  • Using the quadratic formula to solve x2 + 20 = 2x, what are the values of x??
    8·1 answer
  • PLEASE HELP!! 13 POINTS !!
    9·2 answers
  • Rotation by 360 degrees about the origin maps P(x, y) to P’(-x, -y)<br>true or false​
    6·1 answer
  • Please help I’ll mark brainliest please!!!!!
    7·1 answer
  • Please help I don’t understand this and it’s due today in a bit
    15·1 answer
  • After performing a statistical regression on a set of data, the value of the correlation coefficient
    12·1 answer
  • Jess surveys her class to find out how many hours of sleep her classmates get per night. She lists the number of hours for each
    12·2 answers
  • A pound of chocolate costs 6 dollars. John buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that John pays.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!