Answer:
A) 52
Step-by-step explanation:
Each answer, when you divide, all equal to 52
Answer:
64x³+4
-------------
2x-1
Step-by-step explanation:
I hope this helps. :)
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
Answer is 11w-6
Add all the like terms. So all with the w’s which is how I got 11 and then 6 stays the same hence the -6