1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dafna11 [192]
3 years ago
5

Aidan is a graduating high school senior. He has been saving money for several years and needs to have some access to his money

to pay for ongoing living expenses. Aidan wants to rent his own apartment after college. Which account type best matches his financial goals?
Mathematics
1 answer:
Anna [14]3 years ago
4 0
What are the options?
You might be interested in
PLEASE Help THIS IS DUE Tomorrow!!!!!!!!!! PLEASE This is urgent
jolli1 [7]

Answer:

16. 4 6/8 or 4 3/4

17. 3 chairs

18. 320 cars

19. 10 students

Step-by-step explanation:

15. Not enough Information. I need to know how many pencils she had in all

7 0
3 years ago
A certain rectangle is 5 times as long as it is wide. Suppose the length and width are both tripled. The perimeter of the second
astraxan [27]
It is tripled as well. You are tripling every distance and thus tripling the sum of the distances as well. 
3 0
4 years ago
Dan, Harry and Regan sell cars.
klasskru [66]

Answer:

4X+5

Step-by-step explanation:

Dan : X

Harry: X+5

Regan: 2X

X+X+5+2X

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3.82 as a fraction or mixed number in simplest form?
Lelu [443]

sjuwgenow it sygwvejsuye and wvsbsjisyeg BB usuhsu crim edd

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the pentagon pictured below.
podryga [215]

Answer:

84.3

Step-by-step explanation:

Google Google Google GoogleGoogle Google Google GoogleGoogle Google Google GoogleGoogle Google Google Google

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Draw a line on the graph representing a horse that runs faster than horses A and B.
    11·1 answer
  • I need help with this question
    12·1 answer
  • Aiden had saved $22 before he earned $25 mowing a lawn . He then spent $32 on a suitcase . How much money does he have now? Expl
    7·1 answer
  • Joey has a credit card that uses the previous balance method. The opening balance of one of his 30-day billing cycles was $0, bu
    9·2 answers
  • Look At the top. I need answers!!!!!
    12·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of socks​?
    6·2 answers
  • Which of the following numbers are rational?
    11·1 answer
  • Kathy buys a box of 8 cookies that weighs 93 grams. If the empty box
    8·1 answer
  • Solve 112(14−6)−(−4)=−59
    14·1 answer
  • 563 pints equals how many cups <br><br> Answer:
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!