1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
swat32
2 years ago
9

4. The table below shows the cost of pencils at the local discount store. Cost of Pencils Number of Total Cost Pencils 10 $1.25

20 $2.50 30 $3.75 40 $5.00 What is the cost per pencil at this store?​
Mathematics
1 answer:
fomenos2 years ago
4 0

Answer:

1.25 / 10 = 0.125

0.125 is about 0.13

13 cents or $0.13

You might be interested in
Which bracelet has the highest portion of gold? Bracelet: ______
Tanya [424]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
At the sewing store, Debbie bought a bag of mixed buttons. She got 60 buttons in all. 30 of the buttons were large. What percent
satela [25.4K]

Answer:

Half of the persentage were large.

Step-by-step explanation:

So if you do 60 divided by 2, which is 30, and 30 of the buttons are large, then half of 60, (30) are large

6 0
3 years ago
Olivia earns $8.50 per hour for babysitting her brother. She also earns a weekly bonus of $12 if she helps with
Amiraneli [1.4K]

Answer

a

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3x+X short answer
nikdorinn [45]

4x................... I hope it helps

8 0
3 years ago
HEYYYYYYYYYYGUYSSSSSSSSS HERES MY QUESTION If ABCD is a parallelogram, which of the following statements must be true
lorasvet [3.4K]
THE SECOND ONE IS TRUE



good luck
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • To make curtains for a living room window for a customer, you will need three pieces of fabric in the following lengths: 3 feet,
    12·1 answer
  • 5000 jumps for 7 hours
    5·2 answers
  • Convert 2/3 to a decimal
    8·2 answers
  • Sydney is playing a game on a map with a marked grid. To start, she places a game piece at (1, 4). She moves 3 units east and 2
    8·1 answer
  • kamal has 2 liters of soup, he pours it in to 4 bowls each bowl gets an equal amount how many millimeters of soup are in each bo
    6·2 answers
  • Write the equation of a line in slope intercept form that is parallel to 2X plus 4Y equals 10 and passes through the point (8,2)
    8·2 answers
  • Simplify -3x + 2y + x - y
    6·2 answers
  • A department store buys 100 shirts at a cost of $800 and sells them at a selling price of $10 each. Find t
    7·1 answer
  • Help with this question
    14·2 answers
  • What is the equation of the line that passes through (-3, 4) and (3, -2)?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!