1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jet001 [13]
2 years ago
13

Hey whats 2+2? i need to know ASAP! IM IN PRESCHOOL-

Mathematics
2 answers:
Lady_Fox [76]2 years ago
6 0

Answer:

=4

Step-by-step explanation:

2 + 2 = 4

1 + 1 = 2

1 + 3= 4

Hope this helps, have a nice day/night! :D

if it helps, please mark as brainliest!

Karo-lina-s [1.5K]2 years ago
4 0

Answer:

lol Its 4

Step-by-step explanation:

Dont worry you got this

You might be interested in
Whats the commisson of 660 in 10%
Sholpan [36]

Answer:

0,10×660=66

660-66= 594

6 0
3 years ago
Find the missing side lengths.<br> 7<br> 5<br> 60°<br> 30°
wel

60

Step-by-step explanation:

6x10=60

5 0
2 years ago
Three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
Aloiza [94]
3 cans = $1.50

1.50
------- = 1 can
3 cans


1.50
------- = .50
3



1 can = $.50
8 0
3 years ago
In right triangle PQR , PQ=12 cm and QR=5cm .What is cos R?
Juliette [100K]

Answer:

cosR = \frac{5}{13}

Step-by-step explanation:

assuming the right triangle has ∠ Q = 90° with legs 5 and 12

then this is a 5- 12- 13 right triangle with hypotenuse PR = 13 cm

then

cosR = \frac{adjacent}{hypotenuse} = \frac{QR}{PR} = \frac{5}{13}

7 0
2 years ago
Independent Practice
choli [55]

Answer:

A.

|19 | = |–19|

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A lot of 119 semiconductor chips contains 28 that are defective. Round your answers to four decimal places (e.g. 98.7654). a) Tw
    14·1 answer
  • If it takes 10 minutes for the ingredients to be properly mixed, 2 minutes for the pills to travel down the belt to the oven, 7
    11·1 answer
  • PLEASE HELP ME WILL MARK BRAINLIEST
    14·1 answer
  • Louden County Wildlife Conservancy counts butterflies each year. Data over the last three years regarding four types of
    13·2 answers
  • Elise fills a waffle cone with ice cream exactly level to the top of the cone. If the cone has a diameter of 2 3/8 inches and a
    8·1 answer
  • Samuel bought 22 chicken wings for $33.00. What's the unit cost of one wing?
    5·2 answers
  • Please answer the following
    13·1 answer
  • X + 6 = x – 1<br><br> Find x.
    11·2 answers
  • Which values from the given replacement set make up the solution set of the inequality?
    15·2 answers
  • I need help with pre calculus.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!