Answer: Hope this helps you!
Edit: the 2nd photo is more in detail and should help you better. Good luck!
Step-by-step explanation:
30% of number A means

similarly, 40% of number B means

These must be equal, so we have

Multiply both sides by 10 to get

So, you can choose any number for A, and then you multiply it by 4/3 to get B. There are infinitely many solutions to this equation.
To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.
Step-by-step explanation:
do you have a picture of your work?
and if you have 9.9 in your graph and you get a point it can be valid otherwise it would not help you at all
Answer:
Why didn't u do it ?
Step-by-step explanation:
i know dumb question but i got points so i'm a OK if u were wondering