1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katrin2010 [14]
2 years ago
15

TODAY IS MY BIRTHDAY everyone send some kind works I just turned 12

Mathematics
2 answers:
My name is Ann [436]2 years ago
8 0

Answer:

happy birthday

Step-by-step explanation:

have a great day

alukav5142 [94]2 years ago
7 0

Congratulations - 12 is an awesome age! Happy Birthday!

You might be interested in
Which set of decimals are in the correct order from smallest to largest?
77julia77 [94]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Jaun has 105 feet of rope he needs to cut into sections 7/8 feet long . how many sections can be cut
AVprozaik [17]

The answer is 120 sections.

Here's an explanation:

The rope is 105 feet long, and each section needs to be 7/8 feet. So to find the number of sections, you need to divide 105 by 7/8. 105 divided by 7/8 gives you the quotient 120. So there are 120 sections.

5 0
3 years ago
Brody has a points card for a movie theater.
Mkey [24]

Answer:

aye gimme d check run iht up

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Mrs. Johnson gets her morning coffee. She can't decide which size to order. Which size is the better buy? Explain.
Tom [10]

Answer:

large

Step-by-step explanation:

3.95 divided by 12 = 0.33

4.25 divided by 16 = 0.27

4.55 divided by 20 = 0.2275

the 20oz is the least unit price

3 0
2 years ago
Help please thanks in advance
DochEvi [55]
What does the black say, the options
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Mark Went to the store and purchase nine pairs of socks and three packages of undershirts for $8.28 each he also purchase a pair
    14·1 answer
  • What is the unit rate for 5 pounds of lunch meat for $42.50?A. $5.31 per poundB. $6.50 per poundC. $7.25 per poundD. $8.50 per p
    7·2 answers
  • Bess is trying to solve a puzzle where she has to figure out two numbers, x and y. The sum of twice x and 3 times y is less than
    7·2 answers
  • Help pls im to stupit ;(
    5·2 answers
  • Find the length and width<br> A= 20 cm2<br> P= 18cm
    8·1 answer
  • If x = -2, calculate the value of: xcubed + xsquared
    5·2 answers
  • Solve for x: 3(x – 5) = x – 1
    8·2 answers
  • Pllllllssssss helpooppppp
    10·1 answer
  • What is the fifth term of the geometric sequence whose first three terms are 486, 162, and 54?
    8·1 answer
  • Beth is sorting her dirty clothes. There
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!