Margo purchase teas from a warehouse and marks up the price 20%. When teas got unsold for two mouths, she marked the price down
for 20%. She says that she is breathing even, that is, she is getting the sam price for the teas that she paid for it. Is she correct? Explain.
1 answer:
No because you are going to get more money off.You have to make a proposition to help solve this.
You might be interested in
B.) 14/43
1&2 =7+7
= 14
Bottam:
14 + 8 +6 + 9 +6
= 43
Lastly
= 14/43
Answer:
3 twelths is your answer :)
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
C= 45 + 19.95h
Step-by-step explanation:
45 for each home vist means one time payment
19.95 ever hour means you are charged 19.95 every hour
H= hour
Do 27 - 10 = 17∠ 10
Your welcome