Answer:
3 root 2, a
Step-by-step explanation:
goodluck on your test
Divide the discount by the price
7/25 = 28%
Hello!
Kinematics by definition is the branch of mechanics concerned with the motion of objects without reference to the forces which cause the motion.
Answer:
woahhh thats confusing ash
Step-by-step explanation:
We can find the price per arc by dividing the total price by the amount of arc.
so in this case
5625 is the total money spent
and 4.5 is what they get when spending that amount of money
5625 / 4.5
= 1250
The price per arc is $1250
therefore, the answer is $1250.