Take the total and divide by the amount to get answer.
3.60 /3 = $1.20 per pound
Answer:
2.47 yeahhh I think...........
Step-by-step explanation:
2.47 i think
x is time and y is pencils that you have
'starts with 90' so at x=0, plot y=90
'gives away 15 every hour' so for every 1 hour, move 15 down on y
so at x=1, do 90-15=75 pencils
at x=2, do 75-15=60 pencils
etc
until you get to
x=6, do 15-15=0 pencils then stop because you can't give away 15 pencils when you have 0
see attachment for plot
I don't know how your segment tool works so you do it
if it draws a line, you only need 2 points, just do when x=0, y=90 and when x=6, y=0
Answer:
63 is greater than 48.1 ...
63 > 48.1
Step-by-step explanation:
63 is greater than 48 remember. So you need to remove the [.1] and focus on the 63 and 48.
<h3>Hope it helps!!</h3><h3><em>Please</em><em> </em><em>mark me as the brainliest</em><em>!</em><em>!</em><em>!</em></h3>
<em>Thanks</em><em>!</em><em>!</em><em>!</em><em>!</em><em>❤</em><em>❣</em><em>❤</em>
<h2>
<em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em><em> </em>:)</h2>
the answer will be 9 each side because it has 5 sides so if you divide 45 by 5 sides you will get 9 as your anser pls give me good rating and a thank