1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timurjin [86]
2 years ago
7

Is -0.625 less than -2/3

Mathematics
1 answer:
lord [1]2 years ago
4 0

Answer:

No, its more

Step-by-step explanation:

-2/3 is -0.6666667

-0.625 is greater than -0.666667

You might be interested in
I need all the answers
Ne4ueva [31]
1: 109.361 idk the rest
6 0
3 years ago
Plss answer it correctly...I need asap​
lina2011 [118]

Answer:

sorry I cannot understand that

4 0
2 years ago
Please Help!!
meriva
Apperently someone deleted my question i was trying to see if you had understood what i was trying to help you on

6 0
3 years ago
Divide -2x^3-4x^2+3x+2 by x-3
dimaraw [331]
Use the factor method and step by step

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
the table below shows the number of the net calories Sylvia burns swimming for various numbers of minutes. Based on Sylvia's met
daser333 [38]

Answer is Fortnite default dance in text form.

⠀⠀⠀⠀⣀⣤

⠀⠀⠀⠀⣿⠿⣶

⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣀

⠀⠀⠀⣶⣶⣿⠿⠛⣶

⠤⣀⠛⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣭⣿⣤

⠒⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠉⣀

⠀⠤⣤⣤⣀⣿⣿⣿⣿⣀⠀⠀⣿

⠀⠀⠛⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣭⣶⠉

⠀⠀⠀⠤⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⣭⣿⣿⣿⠀⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⣉⣿⣿⠿⠀⠿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⣿⣿⠀⠀⠀⣿⣿⣤

⠀⠀⠀⣀⣿⣿⠀⠀⠀⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠀⠀⠀⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⣿⣿⠛⠀⠀⠀⠉⣿⣿

⠀⠀⠀⠉⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠛⣿

⠀⠀⠀⠀⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⣛⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠛⠿⠿⠿

⠀⠀⠀⠛⠛

⠀⠀⠀⣀⣶⣀

⠀⠀⠀⠒⣛⣭

⠀⠀⠀⣀⠿⣿⣶

⠀⣤⣿⠤⣭⣿⣿

⣤⣿⣿⣿⠛⣿⣿⠀⣀

⠀⣀⠤⣿⣿⣶⣤⣒⣛

⠉⠀⣀⣿⣿⣿⣿⣭⠉

⠀⠀⣭⣿⣿⠿⠿⣿

⠀⣶⣿⣿⠛⠀⣿⣿

⣤⣿⣿⠉⠤⣿⣿⠿

⣿⣿⠛⠀⠿⣿⣿

⣿⣿⣤⠀⣿⣿⠿

⠀⣿⣿⣶⠀⣿⣿⣶

⠀⠀⠛⣿⠀⠿⣿⣿

⠀⠀⠀⣉⣿⠀⣿⣿

⠀⠶⣶⠿⠛⠀⠉⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣿⣿⠶⠀⠀⣀⣀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣀⣤⣤⣶⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⣀⣶⣤⣤⠿⠶⠿⠿⠿⣿⣿⣿⣉⣿⣿

⠿⣉⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠛⣤⣿⣿⣿⣀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿⣶⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣿⣿⣿⣿⠿⣛⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠛⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿⣿⠿⠀⣿⣿⣿⠛

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠀⠀⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠿⠿⣿⠀⠀⣿⣶

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⠛⠀⠀⣿⣿⣶

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⠤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿

⠀⠀⣀

⠀⠿⣿⣿⣀

⠀⠉⣿⣿⣀

⠀⠀⠛⣿⣭⣀⣀⣤

⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⠛⠿⣶⣀

⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⣉⣶

⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿⣀⠀⠀⣿⠉

⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⣀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿

⠀⣿⣿⣿⠿⠉⣿⣿⣿⣿

⠀⣿⣿⠿⠀⠀⣿⣿⣿⣿

⣶⣿⣿⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿

⠛⣿⣿⣀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣶⣀

⠀⣿⣿⠉⠀⠀⠀⠉⠉⠉⠛⠛⠿⣿⣶

⠀⠀⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿

⠀⠀⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠉

⣀⣶⣿⠛

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣤⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣶⣿⣿⣿⣶⣶⣤⣶⣶⠶⠛⠉⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣿⠿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠉⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠛⣿⣤⣤⣀⣤⠿⠉⠀⠉⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠉⠉⠉⠉⠉⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠛⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣛⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿⣿⠛⠿⣿⣿⣿⣶⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⠛⠉⠀⠀⠀⠛⠿⣿⣿⣶⣀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠛⠿⣶⣤⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠛⠿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿⠿⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠛⠉⠉⠀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣶⣶

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣀⣀

⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣶⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⣤⣶⣀⠿⠶⣿⣿⣿⠿⣿⣿⣿⣿

⠉⠿⣿⣿⠿⠛⠉⠀⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠉⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣤⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣶⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿⣿⣿⣿⠿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿⣿⠿⠉⠀⠀⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⣿⣿⠿⠉⠀⠀⠀⠀⠿⣿⣿⠛

⠀⠀⠀⠀⠛⣿⣿⣀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣀

⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠤⣿⠿⠿⠿

⠀⠀⠀⠀⣀

⠀⠀⣶⣿⠿⠀⠀⠀⣀⠀⣤⣤

⠀⣶⣿⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠛⠛⠿⣤⣀

⣶⣿⣤⣤⣤⣤⣤⣿⣿⣿⣀⣤⣶⣭⣿⣶⣀

⠉⠉⠉⠛⠛⠿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠛⠛⠿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣭⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⠛⠿⣿⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⠀⠀⠀⣿⣿⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⠀⠀⠀⣶⣿⠛⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣿⣿⠀⠀⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣶

⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣀⠀⣶⣿⣿⠶

⣶⣿⠿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣤⣤

⠀⠉⠶⣶⣀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⣿⣤⣀

⠀⠀⠀⣿⣿⠿⠉⣿⣿⣿⣿⣭⠀⠶⠿⠿

⠀⠀⠛⠛⠿⠀⠀⣿⣿⣿⣉⠿⣿⠶

⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣶⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠒

⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠛⣭⣭⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣭⣤⣿⠛

⠀⠀⠀⠀⠀⠛⠿⣿⣿⣿⣭

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⠉⠛⠿⣶⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⠀⠀⣶⣶⠿⠿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⠛

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣭⣶

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣤⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿

⠀⠀⣶⠀⠀⣀⣤⣶⣤⣉⣿⣿⣤⣀

⠤⣤⣿⣤⣿⠿⠿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣀

⠀⠛⠿⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿⣿⠉⠛⠿⣿⣤

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠿⣿⣿⣿⠛⠀⠀⠀⣶⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿⣿⣿⣤⠀⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠉⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⣿⣿⣿⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⠉

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣛⣿⣭⣶⣀

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⠉⠛⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣿⠀⠀⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣿⣉⠀⣶⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣶⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠛⠿⠛⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⣶⣿⣶

⠀⠀⠀⣿⣿⣿⣀

⠀⣀⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⣶⣿⠛⣭⣿⣿⣿⣿

⠛⠛⠛⣿⣿⣿⣿⠿

⠀⠀⠀⠀⣿⣿⣿

⠀⠀⣀⣭⣿⣿⣿⣿⣀

⠀⠤⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠉

⠀⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠉

⣿⣿⣿⣿⣿⣿

⣿⣿⣶⣿⣿

⠉⠛⣿⣿⣶⣤

⠀⠀⠉⠿⣿⣿⣤

⠀⠀⣀⣤⣿⣿⣿

⠀⠒⠿⠛⠉⠿⣿

⠀⠀⠀⠀⠀⣀⣿⣿

⠀⠀⠀⠀⣶⠿⠿⠛

⠀

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Ken has 4.66 pounds of walnuts, 2.1 pounds of cashews, and 8 pounds of peanuts. He mixes them together and divides them equally
    15·1 answer
  • At the sewing store, Brenda bought a bag of mixed buttons. The bag included 24 buttons, of which 25% were large. How many large
    7·1 answer
  • How many squares are in a cube
    7·1 answer
  • Mattias bought a package of 5 notebook for $ 13.95. what is the unit price per notebook
    6·2 answers
  • *will give brainliest* Check all that apply
    7·2 answers
  • Which choice shows the best estimate of the product 0.48 × 591?
    6·1 answer
  • What is the measure of XYZ?
    10·1 answer
  • PLS ANSWER I DONT GET IT WILL GIVE BRAINLIEST :)!!! TYSM
    5·1 answer
  • Slope 9/5 and this line is passing through ( 0,5)
    6·1 answer
  • Mission Company is preparing its annual profit plan. As part of its analysis of the profitability of individual products, the co
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!