Answer:
$8.87 per pound
Step-by-step explanation:
Answer 6 dollars and 52 cents
Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)
40.75/6.25 = 6.52 per unit price
Answer:
Around 17.716 inches
Step-by-step explanation:
<em>Look</em><em> </em><em>at</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em><em> </em><em>⤴</em>
<em>Hope</em><em> </em><em>it</em><em> </em><em>will</em><em> </em><em>help</em><em> </em><em>u</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>