1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DaniilM [7]
2 years ago
7

Help please i will mark brainliest if the answer is correct

Mathematics
1 answer:
inysia [295]2 years ago
7 0

Answer:

2

-2

-1.5/7,-1)

-2

2

Step-by-step explanation:

Also your first answer is correct ma'am or sir! thank me later

You might be interested in
Please help!!!!!!!!!!
lapo4ka [179]

Answer: 18.7

Step-by-step explanation:

Find the lengths of AB, BC, and CA

AB = \sqrt{(4-(-1))^{2} + (-1-4)^{2} } = 5\sqrt{2} ≈ 7.1

BC = \sqrt{(0-(-1))^{2} + (-3-4)^{2} } = 5\sqrt{2} ≈ 7.1

CA = \sqrt{(0-4)^{2} + (-3-(-1))^{2} } = 2\sqrt{5} ≈ 4.5

7.1 + 7.1 + 4.5 = 18.7

6 0
2 years ago
3a - 6a + 2 = 8a + 20 - 5a<br><br> pls help!!! step by step!! URGENT!
Lubov Fominskaja [6]
The answer is
a = -3
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me asap! I will give brainly!
MariettaO [177]

Answer:

Divide the number of contestants by 4 and when there is 120 contestants there is 30 winners

Step-by-step explanation:

Looking back at past sequences we can see that when we had 8 contestants we had 2 winners 8/4=2 and we also saw 16/4=4 so that was the formula now we just had to do it on 120 contestants and now we get 30 winners....Hope this helps! :)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help due in 10 minutes
noname [10]
The right answer is 4
6 0
3 years ago
GUYS I REALLY NEED HELP I DON'T UNDERSTAND :"(
ANTONII [103]

Answer:

the answer is 7

Step-by-step explanation:

plot the points then count how many spaces there are going diagnal

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the radius for (-2,3)
    13·1 answer
  • Can someone help me with this problem please :)
    15·1 answer
  • PLEASE HELP!!<br><br> Find the area
    9·1 answer
  • Claire used yard of green fabric
    12·1 answer
  • Torrance is shopping for a school party. His donation to the party is snack bags and juice boxes. Snack bags come in packages of
    14·1 answer
  • Using the same data set, four models are estimated using the same response variable, however, the number of explanatory variable
    15·1 answer
  • 1 mark question plese give me answer​
    10·2 answers
  • A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
    15·2 answers
  • I need help with Rational Functions
    7·1 answer
  • How fast does a driven gear turn if it has 25 teeth (t) and is driven by a10-tooth driver gear (T) at 250 RPM?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!